169670-2022 - ResultatSverige-Östersund: Programvara och informationssystem
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Varor
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Planeringssystem Särskild Kollektivtrafik
Referensnummer: RS/547/2021
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
48000000 Programvara och informationssystem
II.1.4.
Kort beskrivning
Region Jämtland Härjedalen genomför upphandling av planeringssystem inom Särskild Kollektivtrafik med diarienummer RS/547/2021.
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen
Se beskrivning i dokument "Ansökningsinbjudan Planeringssystem"