169704-2017 - ÄndringSverige-Bålsta: Bygg- och anläggningsarbeten: skolbyggnader
Rättelse
Varor
Rättslig grund:
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Byggåtgärder för att förbättra inomhusmiljö – Futurum.
Referensnummer: UH-17-12184
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
45214200 Bygg- och anläggningsarbeten: skolbyggnader
II.1.4.
Kort beskrivning
Byggåtgärder för att få en inomhusmiljö som är fri från skadliga ämnen och för att skapa en bättre pedagogisk miljö.