169709-2026 - Konkurrensutsättning
Sverige – Delar och tillbehör till fordon och tillhörande motorer – Däck, däckskifte och däckhotell
Meddelande om upphandling eller koncession – standardsystem
Varor
2. Förfarande
Förfarande
TitelDäck, däckskifte och däckhotell
BeskrivningUpphandlingen avser däck, däckskifte och däckhotell till Vaggeryds kommun.
Typ av förfarandeÖppet
Förfarandet är påskyndatnej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets artVaror
Huvudklassificering (cpv): 34300000 Delar och tillbehör till fordon och tillhörande motorer
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde)LOT-0001
Intern identifierareurn:eavrop:mdn:ProcurementProject:125475:Lot:1
Ytterligare klassificering (cpv): 34350000 Däck till lätta och tunga fordon, 34351000 Däck till lätta fordon
Optioner
Beskrivning av alternativenOptioner för avtalsförlängning.