169726-2017 - ÄndringSverige-Svenljunga: Programvara för administration
Rättelse
Varor
Rättslig grund:
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Administrativt system.
Referensnummer: 16/8
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
48219300 Programvara för administration
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandlingen avser leverans av ett administrativt verksamhetssystem som stödjer hela verksamheten inom Barn- och utbildningsförvaltningen i Svenljunga kommun. Det administrativa systemet avser förskola, fritidshem, grundskola, grundsärskola, kulturskola samt Lärcentrum (SFI, introduktionsprogrammet gymnasieskolan (IM), vuxenutbildning). Upphandlingen omfattar även drift av systemet, lokalt placerat hos beställaren, service, support, underhåll samt konsulttjänster vid behov under avtalsperioden.
Utvärderingsgrund:
Det ekonomiskt mest fördelaktiga anbudet kommer att antas.