Officiellt namn: Linnéuniversitetet Ort: Växjö Postnummer: SE-351 95 Land: Sverige Att: Tommy Andersson E-post:tommy.andersson@lnu.se
II.1.
Beskrivning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen Ramavtalsupphandling av AV utrustning.
II.1.2.
Typ av kontrakt och plats för utförande eller leverans
Tjänster
Tjänstekategori: nr 7: Databehandlingstjänster och därmed sammanhängande tjänster
Huvudsaklig plats för byggnation/anläggning eller utförande: Småland med öarna.
Nuts-kodSE21 Småland med öarna
II.1.4.
Kort beskrivning av upphandlingen eller inköpet/inköpen Upphandlingen innefattar följande: — att ingår fullständig projektering och installation till fullt driftfärdig av anläggning/system med funktionsansvar, — i avtalet ingår även att beställaren ska kunna köpa enbart konsulttjänster för förberedande och analys av tillägg eller ändring, — i avtalet ingår också möjligheten att köpa enstaka produkter eller reservdelar.
II.1.5.
Gemensam terminologi vid offentlig upphandling (CPV-kod(er))
32321200 Audiovisuell utrustning, 32321300 Audiovisuellt material, 50340000 Reparation och underhåll av audiovisuell och optisk utrustning, 51310000 Installation av radio-, televisions-, ljud- och videoutrustning
II.1.6.
Information om avtalet om offentlig upphandling
II.2.
Kontraktets/delens totala värde
II.2.1.