See the notice on TED website
2. Förfarande
Förfarande
Titel: Fastighetsdrift yttre skötsel sommar
Beskrivning: Region Västernorrland upphandlar fastighetsdrift, yttre sommarskötsel. Anbud kan lämnas för fasigheter inom Medelpad och/eller Ångermanland
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Tjänster
Huvudklassificering (cpv): 77300000 Trädgårdstjänster
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0001
Titel: Medelpad, Fastighetsdrift yttre skötsel sommar
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:99768:Lot:1
Ytterligare klassificering (cpv): 77310000 Plantering och skötsel av grönområden, 77311000 Skötsel av trädgårdar och parker, 77312000 Ogräsröjning, 77313000 Parkskötsel, 77314000 Markskötsel, 77312100 Ogräsbekämpning
Del (anbudsområde): LOT-0002
Titel: Ångermanland, Fastighetsdrift yttre skötsel sommar
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:99768:Lot:2