2. Förfarande
Förfarande
Titel: Installationer av datanät
Beskrivning: Upphandlingen omfattar ramavtal för arbeten som inkluderar installation och dragning av fiber- och datakablage med tillhörande kringtjänster och -utrustning i Myndighetens lokaler i Karlstad och Stockholm. Ramavtalet kommer kräva att antagen leverantör tecknar säkerhetsskyddsavtal.
Intern identifierare: 25/344
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Tjänster
Huvudklassificering (cpv): 72710000 Tjänster för lokalt datanät
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0001
Titel: AF 25/344
Beskrivning: Upphandlingen omfattar ramavtal för arbeten som inkluderar installation och dragning av fiber- och datakablage med tillhörande kringtjänster och -utrustning i Myndighetens lokaler i Karlstad respektive Stockholm. Ramavtalet kommer kräva att antagen leverantör tecknar säkerhetsskyddsavtal.
Intern identifierare: 1823736-0
Del (anbudsområde): LOT-0002
Titel: Anbudsformulär 25/344
Beskrivning: Upphandlingen omfattar ramavtal för arbeten som inkluderar installation och dragning av fiber- och datakablage med tillhörande kringtjänster och -utrustning i Myndighetens lokaler i Karlstad respektive Stockholm där anbudsgivare kan offerera på en eller båda delarna. Ramavtalet kommer kräva att antagen leverantör tecknar säkerhetsskyddsavtal.
Intern identifierare: 1823737-1