169842-2019 - KonkurrensutsättningSverige-Västerås: Extra kraftiga däck
Meddelande om upphandling
Varor
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Entreprenaddäck samt service
Referensnummer: 2019/0243-VKF-4502
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
34352000 Extra kraftiga däck
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandlingen avser inköp av entreprenaddäck med tillhörande tjänster
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
50110000 Reparations- och underhållstjänster av motorfordon och tillhörande utrustning, 50116500 Reparation av däck, inklusive montering och balansering
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen