169886-2019 - KonkurrensutsättningSverige-Umeå: Apparatur för hjärtstimulering
Meddelande om upphandling
Varor
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Pacemakers och ICD-system
Referensnummer: HSN 466-2019
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
33182200 Apparatur för hjärtstimulering
II.1.4.
Kort beskrivning
Denna upphandling omfattar ramavtal på pacemakers, ICD-system, ILR och elektroder.
De regioner som omfattas av denna upphandling är:
— Region Västerbotten (UM)
— Region Norrbotten
— Region Västernorrland
— Region Jämtland Härjedalen
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: ja
Anbud får lämnas för alla delar
II.2.
Beskrivning
II.2.1.
PM SSI
Del nr: 1
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
33182200 Apparatur för hjärtstimulering, 33182000 Apparatur för understöd av hjärtfunktioner
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen
PM SSI Monitor
Del nr: 2
PM DDD
Del nr: 3
PM DDD Monitor
Del nr: 4
CRTP
Del nr: 5
ICD VVI
Del nr: 6
ICD DDD
Del nr: 7
CRTD
Del nr: 8
ILR
Del nr: 9