169910-2017 - KonkurrensutsättningSverige-Linköping: Reparation och underhåll av hissar
Meddelande om upphandling
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Serviceavtal Hissar.
Referensnummer: SPF2017-013
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
50740000 Reparation och underhåll av hissar
II.1.4.
Kort beskrivning
Tjänsten innebär utförande av förebyggande drift, tillsyn, skötsel och underhåll, jour och felavhjälpande underhåll enligt kravspecifikation och hissförteckning.
Dessutom, vid behov, att utföra tilläggstjänster efter avrop.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
45313100 Hissinstallationer, 50750000 Underhåll av hissar
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen