16993-2021 - ResultatSverige-Östersund: Elfordon
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Varor
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Personbilar, två laddhybrid- och två elfordon
Referensnummer: 97-2020
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
34144900 Elfordon
II.1.4.
Kort beskrivning
Jämtlands gymnasieförbund upphandlar fyra personbilar.
Två elfordon (BEV) och två laddhybrider (PHEV).
Upphandlingen är uppdelad i två anbudsområden som utvärderas och tilldelas separat.
Anbud kan antingen lämnas på samtliga fordon, på de två hybriderna (PHEV), eller de två elfordonen (BEV) separat.
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
34114000 Specialfordon
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen