169941-2017 - KonkurrensutsättningSverige-Örnsköldsvik: Anläggningsarbete
Meddelande om upphandling
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
VS-arbeten.
Referensnummer: A 17-009 F
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
45000000 Anläggningsarbete
II.1.4.
Kort beskrivning
Örnsköldsviks kommun, Miljö och Vatten i Örnsköldsvik AB upphandlar ramavtal avseende VS-arbeten för successivt avrop under ramavtalsperioden.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: ja
Anbud får lämnas för alla delar
II.2.
Beskrivning
II.2.1.
Område 1
Del nr: 1
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
45000000 Anläggningsarbete, 45330000 Rörmokeriarbeten
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen
Område 2
Del nr: 2