169965-2019 - ResultatSverige-Örebro: Permanenta informationsskyltar
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Varor
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
System inklusive presentationsenheter (digitala skyltar & monitorer) till hållplatser, bussterminaler, resecenter och andra knutpunkter för allmänna kollektivtrafiken i Region Örebro län
Referensnummer: 18RS9041
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
31523200 Permanenta informationsskyltar
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandling avser anskaffning av ett nytt system inklusive presentationsenheter (digitala skyltar & monitorer) till hållplatser, bussterminaler, resecenter och andra knutpunkter för allmänna kollektivtrafiken i Region Örebro län.
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
31523000 Upplysta skyltar och namnskyltar, 31523200 Permanenta informationsskyltar, 34928470 Skyltning
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen