See the notice on TED website
2. Förfarande
Förfarande
Titel: Konsulttjänster inom radonutredning
Beskrivning: Upphandling avser besiktning och inventering av fastigheter för att kontrollera förekomster av radon. Uppdrag kan innefatta radonprojektering, utförandehandledning samt sakkunnig kontroll av alla slags radonåtgärder. Upphandlingen ligger till grund för ramavtal med 2 leverantör med omgående start efter avtalstecknande. Familjebostäder emotser ert anbud!
Intern identifierare: FAM2024-00727
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Tjänster
Huvudklassificering (cpv): 71318000 Byggtekniska konsulttjänster och rådgivning
Ytterligare klassificering (cpv): 71313000 Miljötekniska konsulttjänster
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0000