169973-2022 - ÄndringSverige-Kungsbacka: Elektrisk utrustning och tillbehör
Rättelse
Varor
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Elmaterial och ljuskällor
Referensnummer: 21/50
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
31680000 Elektrisk utrustning och tillbehör
II.1.4.
Kort beskrivning
Syftet med upphandlingen är att tillgodose Kungsbacka kommuns behov av brett el materials sortiment , dels till bland annat verksamhet inom tekniska förvaltningen ( reningsverk ) och fastighetsförvaltningen bland annat; samt tillgodose kommunens samtliga förvaltningars huvudsakliga behov av ljuskällor för successiva avrop under ramavtalsperioden.