Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 71313400 Miljökonsekvensbedömning för bygg- och anläggningsarbeten, 71313440 Tjänster avseende miljökonsekvensbedömning (MKB) för bygg- och anläggningsarbeten
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen
Denna upphandling avser ramavtal för konsulttjänster inom miljöinventering. Beställaren avser att teckna.
Avtal med tre (3) företag. Avrop sker enligt den rangordning som blivit resultatet av anbudsutvärderingen vid upphandlingen. Den årliga uppdragsvolymen kan uppskattas till cirka 900 000 kronor per år. Beställaren garanterar ej dessa volymer.