170039-2019 - ResultatSverige-Göteborg: Programvara för kassasystem
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Varor
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Kassasystem och betalkortsterminaler
Referensnummer: EUI 18 046
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
48110000 Programvara för kassasystem
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandling av kassasystem och betalkortsterminaler för universitetets räkning.
Om upphandlingen
Göteborgs universitet efterfrågar ett kassasystem för försäljning av varor. Universitetes behov är bla. kassasystem, betalkortsterminaler samt mobila enheter. Kassasystemet ska vara flexibelt för att kunna anpassas till olika sorters försäljning för vitt skild verksamhet inom myndigheten. Göteborgs universitet har idag ett kortinlösenavtal med Nets.
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
30142200 Kassaapparater
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen