170039-2025 - Resultat
Sverige – Databastjänster – Juridiska databastjänster
Meddelande om upphandlings- eller koncessionstilldelning – förenklat system
Tjänster
2. Förfarande
Förfarande
TitelJuridiska databastjänster
BeskrivningUpphandling gällande Juridisk databastjänst. Målsättningen är teckna avtal med flera Leverantörer.
Intern identifierare110/24
Förfarandets viktigaste känneteckenStaden annonserar upphandlingsdokument där samtliga krav är fastställda på förhand. Alla Leverantörer har rätt att lämna anbud i upphandlingen. Efter sista anbudsdag kontrollerar Staden Leverantörerna, kvalificerar inkomna anbud och ingår därefter avtal med de Leverantörer som uppfyller samtliga krav i upphandlingen. Prövningen av kraven på Leverantörerna och prövningen av Leverantörernas anbud kommer att ske på det sätt som anges i avsnittet "Kvalificering".
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets artTjänster
Huvudklassificering (cpv): 72320000 Databastjänster
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde)LOT-0000