Anbud eller anbudsansökningar ska skickas till ovannämnda adress
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Fönsterputs.
Referensnummer: FS 2.1.2-762-17
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 90911000 Städning av bostäder och byggnader samt fönsterputsning
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandlingen avser fönsterputs för Umeå universitets lokaler både ut- och invändigt.
Omfattningen är baserad på det antal fönster som framgår av objektlistorna, antalet lokaler och fönster kan komma att öka eller minska. Ingen volym kan garanteras.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 90911000 Städning av bostäder och byggnader samt fönsterputsning
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen