2. Förfarande
Förfarande
Titel: Upphandling av företagshälsovård
Beskrivning: Upphandlingen omfattar företagshälsovård till Linköpings universitet.
Intern identifierare: LiU-2023-02380
Typ av förfarande: Annat förfarande i ett steg
Förfarandets viktigaste kännetecken: Undantag Social Bilaga 2 Företagshälsa. Enstegsförfarande.
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Tjänster
Huvudklassificering (cpv): 85000000 Hälso- och sjukvård samt socialvård
Ytterligare klassificering (cpv): 85100000 Hälsovårdstjänster, 85140000 Diverse hälsovård, 85147000 Företagshälsovård
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0000
Titel: Kravspecifikation, utvärdering och avtalsvillkor
Optioner:
Beskrivning av alternativen: LiU ska av leverantören kunna avropa tjänster som inte efterfrågas i denna upphandling men som LiU efterfrågar efter påbörjad avtalsstart och som har en nära och naturlig anknytning till tjänster inom företagshälsovården.