170119-2023 - ÄndringSverige-Gävle: Kirurgiska instrument
Rättelse
Varor
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Kirurgiska instrument
Referensnummer: RS 2022/2917
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
33169000 Kirurgiska instrument
II.1.4.
Kort beskrivning
Region Gävleborg avser att upphandla kirurgiska instrument av operationskvalitet, avdelningskvalitet samt engångsprodukter.