170125-2018 - ÄndringSverige-Helsingborg: Måltidsleveranser
Rättelse
Tjänster
Rättslig grund:
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Måltidstransporter för Skol- och fritidsförvaltningen
Referensnummer: SFF 696/2017
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
55521200 Måltidsleveranser
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandlingen omfattar Måltidsservices måltidstransporter från tillagningskök till mottagningskök på förskolor och skolor inom Skol- och Fritidsförvaltningen i Helsingborg enligt bifogad turlista. Detta innefattar färdiglagad mat (både värmd och kyld), livsmedel samt returtransporter av transportkolli tillbaka till levererande tillagningskök.