Anbud eller anbudsansökningar ska skickas till ovannämnda adress
För elektronisk kommunikation behövs verktyg och anordningar som inte är allmänt tillgängliga. Obegränsad, fullständig och direkt tillgång till dessa verktyg och anordningar kan kostnadsfritt erhållas via: https://www.kommersannons.se/elite/Account/CreateAccount.aspx
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Hågelbyparken, Etapp 2
Referensnummer: TEF/2019:00152
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 45211350 Byggnation av byggnader med flera funktioner
II.1.4.
Kort beskrivning
Projektet avser renovering/restaurering av ett antal byggnader/byggnadsverk inom Hågelbyparken i Botkyrka kommun. Samtliga av dessa byggnader är av stort kulturminnesvärde.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 45211350 Byggnation av byggnader med flera funktioner, 45236000 Markanläggning, 45262690 Renovering av byggnader, 45262700 Ombyggnadsarbete, 45453000 Reparation och renovering, 45453100 Renoveringsarbeten, 45454100 Restaureringsarbeten
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen