170148-2017 - ResultatSverige-Örebro: Ingenjörstjänster avseende väg- och vattenbyggnation
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Upphandling – Konsultuppdrag, projektering Hertig Karls allé, etapp 1.
Referensnummer: Tn 371/2017
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
71322000 Ingenjörstjänster avseende väg- och vattenbyggnation
II.1.4.
Kort beskrivning
Örebro kommun upphandlar konsulttjänst som innefattar projektering av gata och park för Hertig Karls allé, etapp 1 i Örebro.
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
71420000 Landskapsarkitektur
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen