170197-2019 - ResultatSverige-Kungsbacka: Köksutrustning
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Varor
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Köksutensilier
Referensnummer: 19/20
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
39221000 Köksutrustning
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandlingen omfattar inköp av köksutensilier till små och stora beställare inom Kungsbacka kommun.
Produkter som efterfrågas är bland annat bestick, köksredskap, mindre hushållsmaskiner m.m.
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
39221100 Köksgeråd, 39221180 Köksredskap, 39700000 Hushållsapparater, 39710000 Elektriska hushållsapparater
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen