170199-2017 - ResultatSverige-Ludvika: Konsulttjänster inom VA
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Borlänge Ramavtal Mark- och VA-projektering m.m.
Referensnummer: GNU 2016/111
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
71321300 Konsulttjänster inom VA
II.1.4.
Kort beskrivning
Ramavtal för mark- och VA-projektering Borlänge.
UpphandlingsCenter kommer att anta 3 leverantörer i rangordning med förnyad konkurrensutsättning på avrop med bedömt värde över 200 000 SEK.
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
71321300 Konsulttjänster inom VA, 71530000 Konsulttjänster för bygg- och anläggningsarbeten
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen