170266-2017 - ResultatSverige-Simrishamn: Gaturenhållning och gatsopning
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Tjänsteentreprenad avseende Gatusopning.
Referensnummer: 17/10
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
90610000 Gaturenhållning och gatsopning
II.1.4.
Kort beskrivning
Entreprenaden avser en omgång gatusopning/maskinsopning per avtalsår utförd under våren med start våren 2017, i 9 byar inom Simrishamns kommun. De 9 delområdena (byarna) är: Borrby, Gärsnäs, Hammenhög, Kivik, Sankt Olof, Skillinge, Nyhem/Djupadal, Vitaby och Simrislund (Simrishamn, ”söder om järnvägen”).
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
90612000 Gatsopning
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen