170279-2025 - Konkurrensutsättning
Sverige – IT-tjänster – Verksamhetssystem Bygg samt miljö och hälsa
Meddelande om upphandling eller koncession – standardsystem
Tjänster
2. Förfarande
Förfarande
TitelVerksamhetssystem Bygg samt miljö och hälsa
BeskrivningGävle kommun upphandlar Verksamhetssystem för bygg samt miljö och hälsa.
Intern identifierare15402
Typ av förfarandeFörhandlat förfarande med föregående meddelande om upphandling/under konkurrens
Förfarandet är påskyndatnej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets artTjänster
Huvudklassificering (cpv): 72222300 IT-tjänster
Ytterligare klassificering (cpv): 48000000 Programvara och informationssystem, 48219300 Programvara för administration
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde)LOT-0001
TitelDelområde 1 Bygg
BeskrivningVerksamhetssystem
Intern identifierareDelområde 1 Bygg
Del (anbudsområde)LOT-0002
TitelDelområde 2 Miljö och hälsa
Intern identifierareDelområde 2 Miljö och hälsa