170287-2022 - KonkurrensutsättningSverige-Norrköping: Arkitekt-, bygg-, ingenjörs- och besiktningstjänster
Meddelande om upphandling
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Besiktningstjänster inom mark och torg
Referensnummer: KS 2022/0151
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
71000000 Arkitekt-, bygg-, ingenjörs- och besiktningstjänster
II.1.4.
Kort beskrivning
Norrköpings kommun i samarbete med Söderköpings kommun och Finspångs kommun inbjuder er att lämna anbud på offentlig upphandling av ramavtal avseende besiktningstjänster inom mark och torg
Upphandlingen avser ramavtal med tre (3) anbudsgivare, förutsatt att tre (3) anbudsgivare kvalificerar sig, där samtliga villkor för avrop är fastställda. Avtal berättigar inte automatiskt till uppdrag, utan reglerar endast villkoren för avrop.
Anbud ska lämnas i enlighet med de villkor som framgår av förfrågningsunderlaget.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
Värde exkl. moms: 3 250 000,00 SEK
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen
Norrköpings kommun i samarbete med Söderköpings kommun och Finspångs kommun inbjuder er att lämna anbud på offentlig upphandling av ramavtal avseende besiktningstjänster inom mark och torg.