170312-2017 - ÄndringSverige-Göteborg: Städning och renhållning
Rättelse
Tjänster
Rättslig grund:
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Lokalvård vid häktet och frivården i Göteborg.
Referensnummer: 2017-5058
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
90900000 Städning och renhållning
II.1.4.
Kort beskrivning
Denna upphandling avser lokalvård av vissa ytor inom häktet och frivården i Göteborg. Upphandlingen genomförs som en säkerhetsskyddad upphandling.