170316-2017 - ÄndringSverige-Umeå: Byggtekniska konsulttjänster och byggnadstjänster
Rättelse
Tjänster
Rättslig grund:
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Energikartläggning och OVK-besiktning.
Referensnummer: VLL 930-2017
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
71310000 Byggtekniska konsulttjänster och byggnadstjänster
II.1.4.
Kort beskrivning
Denna upphandling omfattar konsulttjänster för energikartläggning samt obligatorisk ventilationskontroll (OVK).