170444-2017 - KonkurrensutsättningSverige-Göteborg: Laddningsanordningar
Meddelande om upphandling – försörjningssektorerna
Varor
Rättslig grund:
direktiv 2014/25/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Equipment for charging stations of buses.
Referensnummer: 17-0030
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
31158000 Laddningsanordningar
II.1.4.
Kort beskrivning
The contract relates to the supply, call-offs, equipment for charging of buses.
Rated power: Equipment for charging of buses 100-600 kW.
Estimated number of equipment for charging: Approximately four for buses during the period of validity of framework agreement.
Frame agreement can be made with several suppliers.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
31100000 Elektriska motorer, generatorer och transformatorer, 31158100 Batteriladdningsdon, 31600000 Elektrisk utrustning, 31610000 Elutrustning för motorer och fordon
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen