Ytterligare upplysningar kan erhållas från ovannämnda adress
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Extern remiss gällande möbler och heminredning
Referensnummer: 21/71
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 39100000 Möbler
II.1.4.
Kort beskrivning
HBV har för avsikt att upphandla Möbler och heminredning för HBVs medlemsbolag. Med denna externa remiss får potentiella leverantörer möjlighet att lämna synpunkter på en preliminär prisbilaga.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 39130000 Kontorsmöbler, 39140000 Möbler för hemmet, 39143110 Sängar och sängkläder samt särskilda hemtextilier, 39143112 Madrasser, 39143113 Hemtextilier för särskilda ändamål, 39200000 Inredning, 39500000 Textilvaror
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen
Extern remiss gällande Möbler och heminredning