Ytterligare upplysningar kan erhållas från ovannämnda adress
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Förtjänstgåva
Referensnummer: KSN-2021-01052
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 18530000 Presenter och priser
II.1.4.
Kort beskrivning
Uppsala kommun har för avsikt att gå ut i upphandling gällande förtjänsttecken i form av gåva för jubilarer som arbetat i Uppsala kommun i 25 år. Jubilaren ska kunna kunna välja mellan smycke, klocka, cykel eller konst/konsthantverk eller presentkort.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 18500000 Smycken, klockor o. d., 18522000 Armbandsur, 34430000 Cyklar, 39290000 Diverse inredning
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen
Uppsala kommun har för avsikt att gå ut i upphandling gällande förtjänsttecken i form av gåva för jubilarer som arbetat i Uppsala kommun i 25 år. Jubilaren ska kunna kunna välja mellan smycke, klocka, cykel eller konst/konsthantverk eller presentkort. Förhandsannonsen är aktuell fram till 15.4.2021