Typ av upphandlande myndighet Regional eller lokal myndighet
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Maskintjänster Dåva D.A.C
Referensnummer: 21030
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 16700000 Traktorer
II.1.4.
Kort beskrivning
Dåva D.A.C avser att upphandla en grävmaskin med förare på minst 1000 timmar per år och en traktor med förare på minst 1000 timmar per år. samt ramstyrd allhjulsdriven dumper med förare på minst 500 timmar. Maskinerna ska kunna utföra arbete på de deponier Dåva D.A.C förfogar över men i huvudsak på Dåva deponi och avfallsanläggning.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 16700000 Traktorer, 43000000 Maskiner för brytning och byggnadsarbeten, 43260000 Gräv-, last- och gruvmaskiner
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen