170624-2019 - KonkurrensutsättningSverige-Karlshamn: Internettjänster
Meddelande om upphandling
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Internethandling dagligvoror Omsorgsförvaltningen och Arbete och välfärd
Referensnummer: UH-2018-134
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
72400000 Internettjänster
II.1.4.
Kort beskrivning
Karlshamns kommun, Omsorgsförvaltningen och Arbete och välfärd har behov av tjänst för att kunna utföra inköp till enskilda personer boende i Karlshamns kommun. Personal inom omsorgsförvaltningens och arbete och välfärdsverksamheter beställer dagligvaror till privatpersoner med beviljade insatser från någon av förvaltningarnas verksamheter.
Tjänsten ska tillhandahållas via webbutik på internet. Tjänsten omfattar beställning via webb, plockning och packning av varor samt förvaring tills distribution sker.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
72400000 Internettjänster, 15000000 Livsmedel, drycker, tobak o d
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen