See the notice on TED website
2. Förfarande
Förfarande
Titel: Annonsering av kommunal information
Beskrivning: Avtalet omfattar förmedling av kommunal information via annonser och ibladningar av bilagor i olika typer av publikationer. Innehållet av annonseringar är av varierad karaktär, exempelvis information/annonsering om kommunfullmäktige, samråd, kommunal verksamhet och utställningar, seniorträffar, krisinformation, särskilda samhällssatsningar, kungörelser, m.m. Upphandlingen delas upp i flera anbudsområden där avtal kan tecknas med en leverantör per anbudsområde. Välkommen med ert anbud!
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Varor
Huvudklassificering (cpv): 39294100 Informations- och marknadsföringsprodukter
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0001
Titel: Annonsering i dagstidning – Målgrupp Falun, Borlänge, Avesta, Gagnef, Hedemora, Säter, Ludvika
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:94201:Lot:1
Del (anbudsområde): LOT-0002
Titel: Annonsering i allmänt tillgänglig (kostnadsfri) tidning – Målgrupp Falun, Borlänge, Avesta, Gagnef, Hedemora, Säter, Ludvika
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:94201:Lot:2
Del (anbudsområde): LOT-0003
Titel: Annonsering i annonsblad – Målgrupp Ludvika
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:94201:Lot:3
Del (anbudsområde): LOT-0004
Titel: Annonsering i annonsblad – Målgrupp Säter
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:94201:Lot:4
Del (anbudsområde): LOT-0005
Titel: Annonsering i annonsblad – Målgrupp Gagnef
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:94201:Lot:5