Denna upphandling omfattar blodglukosmätare delat i nedan avtalsområden. Avtalsområde 1 omfattar blodglukosmätare kallad "Basmätare". Avtalsområde 2 omfattar blodglukosmätare avancerad. Avtalsområde 3 omfattar mätare kallad "Ketoner/P-glucos". Avtalsområde 4 omfattar blodglukosmätare kallad "Kassettmätare". Anbud kan lämnas för ett eller flera avtalsområden.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde Värde exkl. moms: 6 160 000,00 SEK
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: ja
Anbud får lämnas föralla delar
II.2.
Beskrivning
II.2.1.
Benämning på upphandlingen
Avtalsområde 1 omfattar blodglukosmätare kallad "Basmätare".
Del nr: 1
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 33196000 Medicinska hjälpmedel
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen
Avtalsområde 2 omfattar blodglukosmätare avancerad.
Del nr: 2
Ytterligare CPV-kod(er) 33196000 Medicinska hjälpmedel, 33615000 Diabetesmedel
Avtalsområde 3 omfattar mätare kallad "Ketoner/P-glucos".
Del nr: 3
Avtalsområde 4 omfattar blodglukosmätare kallad "Kassettmätare".
Del nr: 4