Denna upphandling omfattar nedan avtalsområden: Avtalsområde 5 omfattar lancett till blodprovstagare. Avtalsområde 6 omfattar 6 mm och 8 mm pennkanyler. Avtalsområde 7 omfattar 6 mm och 8 mm stickskyddade pennkanyler. Avtalsområde 8 omfattar pennkanyl 4 mm.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde Värde exkl. moms: 2 000 000,00 SEK
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: ja
Anbud får lämnas föralla delar
II.2.
Beskrivning
II.2.1.
Benämning på upphandlingen
Avtalsområde 5 omfattar lancett till blodprovstagare.
Del nr: 1 (Avtalsområde 5)
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 33141300 Utrustning för venpunktering och blodprovstagning
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen
Avtalsområde 6 omfattar 6 mm och 8 mm pennkanyler
Del nr: 2 (Avtalsområde 6)
Ytterligare CPV-kod(er) 33141220 Kanyler, 33141310 Injektionssprutor
Avtalsområde 7 omfattar 6 mm och 8 mm stickskyddade pennkanyler.
Del nr: 3 (Avtalsområde 7)
Ytterligare CPV-kod(er) 33141220 Kanyler, 33141310 Injektionssprutor, 33196000 Medicinska hjälpmedel
Avtalsområde 8 omfattar pennkanyl 4 mm
Del nr: 4 (Avtalsområde 8)