Anbud eller anbudsansökningar ska skickas till ovannämnda adress
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Städ, kem, papper och plast
Referensnummer: UH-2022-123
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 39831300 Golvrengöringsmedel
II.1.4.
Kort beskrivning
Avtalet omfattar, Örnsköldsviks kommun med bolag, successivt avrop under avtalstiden avseende städmaterial, kemtekniska produkter, pappers- och plastprodukter.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde Värde exkl. moms: 23 000 000,00 SEK
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 39831300 Golvrengöringsmedel, 30199000 Pappersvaror och övriga föremål, 33711520 Duschtvål, 33711900 Tvål, 33760000 Toalettpapper, näsdukar, handdukar och servetter, 39831000 Tvättmedel, 90900000 Städning och renhållning
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen