17070-2022 - ResultatSverige-Västerås: Uthyrning av maskiner och utrustning för bygg- och anläggningsarbete samt väg- och vattenbyggnad, med maskinskötare
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Byggentreprenader
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Entreprenadmaskintjänster med förare
Referensnummer: TN 2021/00638-2.6.1
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
45500000 Uthyrning av maskiner och utrustning för bygg- och anläggningsarbete samt väg- och vattenbyggnad, med maskinskötare
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandling av Entreprenadmaskintjänster med förare.
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: ja
II.2.
Beskrivning
II.2.1.
Pris Område A
Del nr: 1
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen
Enligt bilaga 2.2 prisbilaga
Pris område B
Del nr: 2
Pris område C
Del nr: 3
Pris område D
Del nr: 4
Pris område E
Del nr: 5
Pris område F
Del nr: 6
Pris område G
Del nr: 7
Pris område H
Del nr: 8
Pris område I
Del nr: 9
Pris område J
Del nr: 10
Pris område K
Del nr: 11
Pris område L
Del nr: 12
Pris område M
Del nr: 13
Pris område N
Del nr: 14
Pris område O
Del nr: 15
Pris område P
Del nr: 16
Pris område Q
Del nr: 17
Pris område R
Del nr: 18