170712-2025 - Resultat
Sverige – Byggteknisk projektledning – DIS - Konsult för implementering av underhållssystem samt statusbesiktningar fastigheter
Meddelande om upphandlings- eller koncessionstilldelning – standardsystem
Tjänster
2. Förfarande
Förfarande
TitelDIS - Konsult för implementering av underhållssystem samt statusbesiktningar fastigheter
BeskrivningSimrishamns kommun har upphandlat underhållsplaneringssystemet Planima och behöver konsultstöd för implementering och statusbesiktning av fastigheter, med fokus på skolor i första skedet. Arbetet beräknas ta cirka 20-30 arbetsdagar för de fem skolorna och kan senare utökas till fler fastigheter.
Intern identifierare25/9
Typ av förfarandeAnnat förfarande i ett steg
Förfarandets viktigaste känneteckenDIS
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets artTjänster
Huvudklassificering (cpv): 71541000 Byggteknisk projektledning
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde)LOT-0000