Officiellt namn: Varuförsörjningen Postadress: Virdings allé 32 B Ort: Uppsala Postnummer: SE-754 50 Land: Sverige Att: Mattias Eklund E-post:mattias.eklund@lul.se
II.1.
Beskrivning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen Värmeprodukter anestesi.
II.1.2.
Typ av kontrakt och plats för utförande eller leverans
Varor
Köp
Huvudsaklig plats för byggnation/anläggning eller utförande: Östra Mellansverige.
Nuts-kodSE12 Östra Mellansverige
II.1.4.
Kort beskrivning av upphandlingen eller inköpet/inköpen Upphandlingen omfattar förbrukningsmaterial till befintlig utrustning: Passiva värmeprodukter, aktiva värmefiltar utan behov av aggregat, värmeprodukter avsedda för aggregat och värme- kyldräkt/filt.
II.1.5.
Gemensam terminologi vid offentlig upphandling (CPV-kod(er))
Datum för beslut om tilldelning av kontrakt 6.12.2016