170793-2023 - ResultatSverige-Kristianstad: Revision
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Räkenskapsrevision
Referensnummer: 2022-O000988
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
79212000 Revision
II.1.4.
Kort beskrivning
Uppdraget består övergripande av att granska och bedöma i vilken utsträckning löpande och årliga räkenskaper är rättvisande och om den kontroll som görs för att säkerställa en tillförlitlig och säker redovisning är tillräcklig.
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
79212100 Finansiell revision
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen
Upphandlingen avser räkenskapsrevision.
Granskningen avser räkenskapsåren 2023, 2024 och 2025 med rätt till förlängning för räkenskapsåret 2026.