Anbud eller anbudsansökningar ska skickas till ovannämnda adress
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Kantpress
Referensnummer: FM2020-5265
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 43800000 Verkstadsutrustning
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandlingen omfattar kantpress inklusive installation och kalibrering samt utbildning för den personal som kommer att arbeta vid kantpressen. Antagen leverantör av kantpressen ska kunna tillhandahålla reservdelar och underhållande service för den upphandlade kantpressen även efter avtalets upphörande. Avtal kommer att tecknas med en (1) leverantör
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 43800000 Verkstadsutrustning
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen