Anbud eller anbudsansökningar ska skickas till ovannämnda adress
För elektronisk kommunikation behövs verktyg och anordningar som inte är allmänt tillgängliga. Obegränsad, fullständig och direkt tillgång till dessa verktyg och anordningar kan kostnadsfritt erhållas via: https://www.kommersannons.se/elite/Account/CreateAccount.aspx
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Mejeri och ost
Referensnummer: KS 2019/1565
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 15500000 Mejeriprodukter
II.1.4.
Kort beskrivning
Bodens kommun inbjuder er här med att lämna anbud på mejeri - och ost till kommunens enheter tex. förskolor, skolor och äldreboenden etc.
Uppdraget omfattar att leverera avtalade livsmedelsartiklar till kommunens enheter stora såväl som små inom Bodens Kommun. I uppdraget ingår anskaffning, lagerhållning och leverans.
Kommunen avser att teckna ramavtal med en (1) leverantör.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde Värde exkl. moms: 14 000 000,00 SEK
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej