170818-2023 - ResultatSverige-Växjö: Medicinska förbrukningsartiklar
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Varor
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Förbrukningsartiklar Anestesi, Intensivvård, andning
Referensnummer: 22RGK1622
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
33140000 Medicinska förbrukningsartiklar
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandling av förbrukningsartiklar inom områdena Anestesi, Intensivvård samt andning.
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
33157000 Utrustning för gasbehandling och annan andningsstödjande utrustning, 33157810 Utrustning för syrgasbehandling
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen