Anbud eller anbudsansökningar ska skickas till ovannämnda adress
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Mjukpapper, hygienprodukter, rengöringsmedel
Referensnummer: KSO 2020-8
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 19640000 Sopsäckar och soppåsar av polyeten
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandlingscenter i samarbete med Linköpings kommun inbjuder ert företag att lämna anbud i offentlig upphandling av mjukpapper, hygienprodukter, rengöringsmedel m.m. Samtliga villkor för avrop är fastställda i ramavtalet.
Anbudsgivning, bevakning av nuvarande inklusive kommande upphandlingar och avtal är en kostnadsfri tjänst för anbudsgivarna och andra företag via Upphandlingscenters upphandlingsverktyg www.e-avrop.com.
Uppskattat totalt värde Värde exkl. moms: 32 000 000,00 SEK
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 19640000 Sopsäckar och soppåsar av polyeten, 33700000 Hygienartiklar, 33711500 Hudvårdsprodukter, 33711900 Tvål
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen
Upphandling- och inköpsenheten Norrköpings kommun i samarbete med Linköpings kommun inbjuder ert företag att lämna anbud i offentlig upphandling av mjukpapper, hygienprodukter, rengöringsmedel m.m. Samtliga villkor för avrop är fastställda i ramavtalet.
Anbudsgivning, bevakning av nuvarande inklusive kommande upphandlingar och avtal är en kostnadsfri tjänst för anbudsgivarna och andra företag via L