2. Förfarande
Förfarande
Titel: Rot-renovering Brudås Munkedals kommun
Beskrivning: Projektet omfattar tre huskroppar samt en fristående tvättstuga. Huskropparna uppfördes tidigt 1970-tal. Huskropparna består av entréplan med blandat lägenheter och källare, bostadsvåningar och vind, totalt 4 plan. Fastigheterna kommer efter färdigställd ombyggnad innehålla 112 lägenheter om 1 r.o.k. till 5 r.o.k.
Intern identifierare: 24/3
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Byggentreprenader
Huvudklassificering (cpv): 45453100 Renoveringsarbeten
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0000
Titel: Rotrenovering Brudåsvägen