170895-2021 - ResultatSverige-Halmstad: Brödprodukter, färska bakverk och kakor
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Varor
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Smörgåsar och konditorivaror i butik
Referensnummer: KS 2020/00528
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
15810000 Brödprodukter, färska bakverk och kakor
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandlingen omfattar färdigbredda frallor; baguetter, smörgåstårtor, landgångar, tårtor, kakor, vetebröd med mera för inköp i butik.
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
15811510 Smörgåsar, 15811511 Färdiga smörgåsar, 15812000 Bakverk och kakor, 15812100 Bakverk
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen